(108) Vnitřní motivace

Dnes vám chci vyprávět příběh, který mi nedávno vyprávěl můj kamarád. Popisoval, co to znamená vnitřní motivace. Tak zde je ten příbeh. Je moc zajímavý.

Žila byla jedna stará paní. Bydlela na kraji vesnice ve velkém domě se zahradou. Okolo zahrady byl plot. Paní zde byla moc spokojená. Příroda tu byla velice krásná. Všude byl klid.

Jednoho dne našla na svém plotě čmáranice. Její krásný plot nyní již krásný nebyl. Vzala tedy kbelík a vodu a čmáranice umyla. Trvalo jí to hodinu. Ale poté byla spokojená, že je její plot zase čistý.

Druhý den navečer se ale problém opakoval. Na svém plotě našla nové čmáranice. A tak vzala kbelík s vodou a čmáranice umyla. Co si myslíte, že se stalo třetí den? A čtvrtý den? A patý den? Ano. Kluci čmárali. A paní umývala plot.

Po týdnu konečně přistihla kluky, kteří ji čmárali na plot, v akci. Ale místo toho, aby jim vynadala = aby se na ně rozzlobila, řekla jim, že pokaždé, když na její plot namalují něco hezkého, dostanou každý 50 korun.

A tak kluci začali malovat hezké věci. Ale paní pokračovala s každodenním mytím plotu. A kluci pokračovali s každodenním malováním na plot. A každý den dostal každý kluk 50 korun.

Az jednoho dne paní přestala platit každému z kluků 50 korun. Řekla, že už nemá peníze.

A co se stalo? Kluci přestali na plot čmárat. Už nečmárali ani ošklivé ani hezké věci. A paní už nemusela umývat plot. Měla konečně klid.

Víte proč? Pochopili jste příběh? Napište mi, co si o tom myslíte. Zajímá mě to.

Eliška

Music credit
Title: Venice Beach
Artist: Topher Mohr and Alex Elena
Download: https://www.youtube.com/audiolibrary/…

3 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.