(142 I) Líný, línější a nejlínější (comparative & superlative adjectives)

Čáu, jak to jde? Jaký byl tvůj týden? Dobrý? Lepší než ten minulý? Nebo nejlepší z celého roku? M-hmmm??! Dnes pro tebe mám další gramatickou epizodu, tentokrát budeme porovnávat lidi, vlasy, nohy, oblečení,… Máš větší uši než tvůj kamarád nebo největší uši ve firmě? Haha, no, jsi ready? Jdeme na to!

Moje kolegyně v práci je pořád šik. Nosí hezké kostýmky a vždycky má hezky upravené ruce a krásně nalakované nehty. No jo, je to prostě kočka, je to nejelegantnější a nejhezčí žena ve firmě. Zato moje druhá kolegyně, to je její pravý opak. Nenosí moderní oblečení, nestará se o to, jestli jsou její boty špinavé nebo ne a navíc dost často nosí výrazný make-up. Myslím si, že modernější oblečení, čistější boty a méně výrazný make-up by byly lepší. Ale každý máme svůj názor a každý máme rádi jiné oblečení, jiné nehty, jiné vlasy, jiný make-up,…

Někdy však máme takové klasické dilema jako: Proč jsem si dnes nevzala hezčí boty? A proč jsem si neoblékla kratší sukni? Proč nemám delší nohy? A proč nemám menší uši, kulatější tváře, delší krk, kratší ruce, menší boky, větší a modřejší oči, blonďatější a lesklejší vlasy? Proč mám někdy pocit, že jsem ta nejošklivější na světě? Že jsou moje vlasy ty nejsplihlejší na světě? Proč vždy nosím to nejstaromódnější a nejméně výrazné oblečení? Proč nikdy nenosím barevnější trička a slušivější šaty? A proč někteří lidé neumí být spokojenější a veselejší? Proč někteří lidé nechtějí být šťastnější? Myslím, že chtějí vyhrát soutěž o to, kdo bude nejmrzutější, nejnespokojenější, nejprotivnější, nejpodrážděnější, nejnevrlejší, nejnepříjemnější,… Pffff! Ale taková je holt lidská nátura. Náš mozek je potvora!

Ale zpátky mimo filozofické téma, haha. Mám jednu kámošku. Jmenuje se Iva a je docela dost líná, ale je pravda, že její přítel Luděk je ještě línější. Kdykoli organizuju nějaký výlet, Iva jde s námi. Zato Luděk dává přednost teplému gauči. Neznám línějšího člověka než je on. Dokonce bych řekla, že je to nejlínější člověk pod sluncem, haha. Mám ale ještě jednu kamarádku a ta je pravý Luďkův opak – je velmi sportovní, aktivní a možná i trochu bláznivá. Pořád jen běhá, chodí na crossfit, plave, jezdí na kole, dokonce se přidala do dívčího rugby týmu a pravidelně teď chodí hrát rugby. Je to moje nejaktivnější, nejsportovnější a nejbláznivější kamarádka, kterou mám. Ale já ji obdivuju a ona navíc vypadá, že nemá ani jeden gram tuku. Prostě sexy žena.

Mno,… určitě jsi zvědavý nebo zvědavá, co moje rodina? Moje maminka je ta nejchytřejší, nejupřímnější a samozřejmě nejmilejší osoba na světě. S mým otcem si velmi rozumí, i když se někdy hádají. To je však přirozené, že. Můj otec je velmi pracovitý, dokonce bych řekla, že je to ten nejpracovitější člověk, kterého znám. Je taky ale někdy sobečtější a protivnější než maminka. Nojo, to je prostě můj otec, haha.

©Eliška SlowCZECH

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.