(084) Evropský roaming

Tak hurá, konečně!


Začal nám evropský roaming. Co to je? To znamená, že můžeme posílat smsky, volat a být na internetu v celé Evropské Unii. A cena se nezmění. Cena tarifu je stejná – ať jsem v Česku, ve Finsku nebo v Německu.

Já jsem si hned tento evropský roaming zkusila. Můj francouzský operátor s ním začal dříve. Přiletěla jsem do Česka v půlce května. A přišla mi smska od mého operátora: že mohu volat, psát a “internetovat” v Česku za mou francouzskou cenu. Nejdříve jsem měla strach. Nechtěla jsem platit stovky eur za pár mega internetu.

Naštěstí opravdu – mohla jsem z francouzského čísla volat svým rodičům, být v Česku a neplatit za roaming. Úžasné! Skvělé! Parádní!

Myslím, že je to krok dobrým směrem. Svět je otevřenější a otevřenější. Mohu žít v Německu s italským přítelem, jíst francouzské palačinky, dát si sushi se svou nejlepší kamarádkou, která pochází z Gruzie,… mohu mít japonský telefon, jet americkým autem na víkend do Polska, kde zaplatím eurem,… a při tom všem mohu zavolat svému českému bratrovi. A nemusím přemýšlet, kolik mě těch 5 minut bude stát.

Už jste využili této nové příležitosti? Kdy? Kde? Jak?

Vaše Eliška

© SlowCZECH

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.