(258 REPRÍZA**) Monča: Cestování v Česku

Ahoj, jak to jde? Dnešní epizoda je repríza. To znamená, že není nová. Už jsi ji mohl/a v podcastu slowczech slyšet. Proč děláme reprízu? Protože slowczech má strašně moc epizod a je škoda je slyšet jenom jednou. Navíc když se učíš jazyk, nikdy neposlouchej jenom jednou. Minimálně dvakrát nebo třikrát!

Toto je epizoda číslo 172 a má dvě hvezdičky. Jedna hvězdička znamená beginner, dvě hvězdičky znamenají beginner a intermediate, tři hvězdičky je intermediate a čtyři hvězdičky je advanced.

No, a o čem mluví Monča v dnešní epizodě, originální číslo epizody je 172? Monča mluví o tom, jak Češi cestují – že jezdí na chatu nebo jezdí stanovat.
Mimochodem, jestli chceš mít lekce s Mončou, slowczech dělá online konverzační skupiny, kurzy o kultuře nebo hybridní kurzy. Aktuální informace najdeš v newsletteru nebo na webu slowczech.com. A teď už jdeme na dnešní reprízu.

V Česku je spousta krásných míst. Máme historické památky a taky pěkná místa v přírodě. Máme i hory a místo moře máme rybníky a jezera. Česko je malá země, takže můžeme cestovat autem, vlakem nebo autobusem. Za pár hodin můžeme navštívit několik míst.

V Česku je jeden velký trend – jezdíme na chatu. Spousta Čechů má dům na vesnici, kterému se říká chata. Na chatu jezdíme hlavně v létě nebo o víkendu. Po pracovním týdnu chceme být mimo město. A co tam děláme? Pracujeme na zahradě, pěstujeme ovoce a zeleninu, jezdíme na kole nebo chodíme do lesa.

Mnoho lidí chodí do lesa na houby, chodí houbařit, sbírat houby. Já taky ráda sbírám houby, ale nerada je jím. Ráda sbírám i lesní ovoce jako borůvky, maliny a brusinky. Moje mamka dělá skvělé borůvkové knedlíky.

Mnoho Čechů taky jezdí stanovat. Myslím, že tento trend, stejně jako to, že jezdíme na chatu, začal za komunismu, když jsme nemohli tolik cestovat do zahraničí.  I dnes ale spousta lidí jezdí stanovat, hlavně s dětmi. Pro děti je to nový zážitek a dobrodružství.

A co ty? Jezdíš taky na chatu? Chodíš do lesa sbírat houby? Spíš rád/a pod stanem, nebo preferuješ pohodlnou postel v hotelu?

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.