(13) Silvestr v České republice

Dobrý večer. Dnes tu máme článek z czech.cz o posledním dnu v roce! Tak hezký poslech!

Silvestr neboli konec roku je v České republice pracovním dnem. Oslavy loučení se starým rokem a vítání roku nového tedy startují až večer.

Konec roku se v České republice prožívá většinou stejným způsobem jako ve zbytku světa. Obvykle se slaví ve společnosti: na různých párty, v restauracích, hospůdkách, klubech, diskotékách i na ulicích a náměstích. V poslední den roku platí také speciální ceny. V restauracích můžete ochutnat mimořádná silvestrovská menu, kluby nabízejí zajímavé koncerty. Většinou jsou akce omezené na určitý počet osob, a tak doporučujeme informovat se předem, co a kde můžete zažít. Pro širokou veřejnost jsou pořádány akce na náměstích, které jsou rovněž spojené se zábavním programem. Většinou je organizují města, program se tedy nejsnáze dozvíte zejména na webových stránkách provozovaných českými městy.Silvestr

Ti, kdo nemají rádi bouřlivé silvestrovské veselí, tráví poslední večer v roce doma s rodinou, příbuznými či přáteli anebo návštěvou divadla, opery, baletu či koncertního sálu. Atraktivní program na konec roku skýtají i české hory.

Nový rok se vítá přípitkem šampaňským nebo sektem. O půlnoci se odpalují ohňostroje a jiná zábavní pyrotechnika na náměstích snad všech českých měst.

A co vy, jak vy slavíte Silvestra?

Vaše Eliška

©SlowCZECH

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.