(128) REAL CZECH – Podnikavý člověk Pavlína

Ahooj jak se máš? A new episode of REAL CZECH SlowCZECH is here! Today with a very interesting person Pavlína. I met her on a very special event, here in Brno, and she will tell you more about this out-of-ordinary event. Before starting, I will just clear up what “podnikavý člověk” means 🙂 Podnikavý člověk je člověk, který pořád něco podniká, a person who is constantly organising and creating something, in French we would say “elle entreprend, elle fait plein d’activités”. She just cannot stay pasive, she likes new adventures and new challenges. OKay? So now let’s listen to the interview!

What will you hear?

  1. MODIFIED and simplified VERSION at a SLOW pace
  2. REAL CZECH = ORIGINAL version

No more talking, let’s go! Jdeme na to.

Moje otázky pro Pavlínu:
  1. Ahoj Pavlíno, můžeš se krátce představit?
  2. Meaningful talks – můžeš nám popsat, co to přesně je? Jak Meaningful talks vypadají? 
  3. Jak tento event vznikl? A jak dlouho už Meaningful talks existují?
  4. Co se ti na Meaningful talks nejvíc líbí? Proč je organizuješ?
0:00 – 06:55

01:01 – Ahoj Pavlíno, vítej ve SlowCZECH 🙂 Děkuju za přijetí pozvání. Můžeš se krátce představit? “Ahoj, jmenuji se Pavlína.  Jsem učitelka angličtiny a češtiny. Mám ráda psy, angličtinu, nové věci, nové lidi, nové aktivity. Tady v Brně jsem studovala angličtinu. A tady jsou velké možnosti, co dělat. Myslím, že je důležité dělat nové věci. Jsme potom lepší lidé. Jsme empatičtí. A nebereme všechno tolik vážně. Jako příklad, co jsem tady v Brně dělala: jóga s kůzlaty (kůzlata jsou miminka od zvířete koza). Chci zkusit trénink Hula hoop. A taky jsem byla na super akci –  díváš se do očí nějakého člověka, jednu minutu, nemluvíš, potom se díváš do očí jiného člověka. A znovu. A znovu a znovu… Cíl byl rekord. Ale nebylo hodně lidí. A já organizuju například pouštění draků pro dospělé (to jsou papírové draky, které létají ve větru). Anebo organizuju Meaningful talks.

02:41 – Meaningful talks miluju. Podle mě je to nejlepší akce v Brně 🙂 Můžeš nám popsat, co to přesně je? Jak Meaningful talks vypadají? “Je to event. Koná se jednou za dva týdny.  Jsme malá skupinka lidí, všichni rezervují přes Facebook. V zimě jdeme do čajovny, v létě do parku. Atmosféra je pomalá, důvěrná, všichni jsme na moment přátelé. A máme hluboká témata. Jaká témata? Mám kartičky a na každé kartičce je jedna otázka. Člověk si vylosuje kartičku. Když se mu otázka líbí, odpoví. Když se mu nelíbí nebo je to nepříjemná otázka, neodpoví. A celé to je v angličtině.

03:50 – Jak tento event vznikl? A jak dlouho už Meaningful talks existují? “Meaningful talks existují už pět měsíců. Proč? Chtěla jsem si povídat o štěstí, o životě, o lásce, o strachu. Ale takový rozhovor nemáme často. Většinou jenom s rodinou, přáteli nebo partnerem. Ale to není jednoduché – často není ideální moment, není ideální atmosféra. Nebo máme takový rozhovor v baru, když pijeme víc alkoholu. No, a tak jsem si řekla: Vytvořím tuto atmosféru uměle. Vytvořím takový event. Lidé přijdou a budou vědět, co tam chtějí dělat. Lidé budou vědět, že nechtějí diskutovat o počasí. Tak jsem začala gůglit. A našla jsem stejný koncept – tuto akci pořádá jeden můj kamarád (dnes už se známe, dnes už je to můj kamarád). On to pořádá v češtině a jmenuje se to Smysluplné rozhovory. Šla jsem tam. A bylo to super! Zeptala jsem se, jestli můžu organizovat stejnou akci. A řekla jsem si – musí to být jiné, nesmí to být stejné. Mno… je pravda, že v Brně je velká komunita English speakers, velká komunita anglicky mluvících lidí. A jako učitelka angličtiny mám moc ráda angličtinu, angličtina mě moc baví. A tak jsem to zkombinovala. Je to opravdu perfektní.

06:01 – Co se ti na Meaningful talks nejvíc líbí? Proč je organizuješ? Dává mi to smysl a naplňuje mě to = to znamená, že se cítím dobře, když to dělám. Je to docela anonymní a lidé mluví otevřeně. Odpočinou si. Přemýšlí. A celé je to takové pomalé. Všechno se zpomalí. Vždy se naučím něco nového. Vždy vidím novou pespektivu. A to je moc obohacující.

Pavlíno, moc Ti děkuji za rozhovor! Už se těším na další Meaningful talks. Já také děkuji a ahoj.

07:00 – 12:08

07:00 – Ahoj Pavlíno, vítej ve SlowCZECH 🙂 Děkuju za přijetí pozvání. Můžeš se krátce představit? “Ahoj, jmenuji se Pavlína. Mimo jiné jsem učitelka angličtiny a češtiny. Mám ráda psy, angličtinu a miluju poznávání novejch věcí, zkoušení novejch aktivit a poznávání nových lidí. A tady v Brně, kam jsem se přestěhovala, když jsem studovala angličtinu, tak tady právě je neuvěřitelný množství možností, co dělat a co zkoušet. A já sama věřím, že právě zkoušení novejch věcí a vůbec rozšiřování si obzorů z nás jako z lidí, nás to dělá lepšími lidmi, empatičtějšími, máme větší nadhled nad věcmi, nebereme to tak vážně. A nějaké aktivity, které jsem zkoušela a které mě fakt bavily tady v Brně, třeba byly: jóga s kůzlaty. Chtěla bych vyzkoušet hula hoop trénink. Taky jsem byla na akci, kde si lidé koukali z očí do očí celou minutu bez jediného slova. A potom se zase vyměnili a znova. Mělo to být jakože nějakej rekord – rekordně lidí se tam mělo sejít. Ale bohužel to nevyšlo. No a já sama organizuji třeba pouštění draků pro dospělé na podzim. A to bych chtěla znova. Anebo Meaniningful talks.

8:34 – Ano, já znám Meaningful talks. Miluju je! Podle mě je to nejlepší akce v Brně 🙂 Můžeš nám popsat, co to přesně je? Jak Meaningful talks vypadají? “Je to událost, která se koná jednou za dva týdny. Sejde se malá skupinka lidí, náhodných, kteří se přihlásí na Facebooku. A setkáme se v zimě třeba v čajovně nebo v létě na dece v parku. Je tam taková uvolněná zpomalená atmosféra, důvěrná, všichni jsme tam přátelé na chvilku. A povídám si o nějakých hlubších tématech. Jaká témata toto budou? To určí kartičky, které přinesu. A na každé je jedna otázka a člověk si může buď – vylosuje si a buď na ni odpoví, když se mu líbí, anebo neodpoví, pokud je mu to nějak nepříjemné. A to celé je v angličtině.”

9:39 – Jak tento event vznikl? A jak dlouho už Meaningful talks existují? “Meaningful talks jsem začala pořádat asi před pěti měsíci a to z toho důvodu, že jsem si prostě chtěla s někým popovídat o něčem hlubším: o štěstí, o životě, o lásce, o strachu. No, ale něco takovýho, takovej rozhovor nemíváme často. Musí to bejt s někym, komu věříme. Třeba rodina nebo nějací blízcí přátelé nebo partner. A ne vždy je k tomu ta správná chvíle, ta správná atmosféra. Anebo se to většinou, že jo, stává v hospodě, když se trošku napijem. No, a tak jsem si řekla: Proč to nevytvořit uměle, takovou atmosféru? A lidmi, kteří vědí, kam jdou, za čím jdou a co tam chtějí dělat; že si tedy chcou tedy povídat o něčem jiném než o počasí. No, a tak v dnešní době, začala jsem gůglit a zjistila jsem, že samozřejmě už něco takového existuje. A že takové akce tady pořádá jeden můj teď už kamarád, v češtině. A jmenuje se to Smysluplné rozhovory. No, a tak jsem tam prostě přišla, zažila jsem si to. Bylo to super! Užasná událost. No, a zeptala jsem se ho, že jestli se můžu zúčastnit taky, můžu to taky organizovat. A řekla jsem, no – musí to být ale nějak jiné. A řekla jsem si: tady v Brně je velká komunita jak studentů, mladých lidí, tak cizinců. Prostě lidí, kteří umí anglicky. A já jako učitelka angličtiny a angličtina mě baví, jsem si řekla – tak proč to nezkombinovat? A je naprosto úžasný, protože takto člověk pozná názory, prostě, ze všech koutů světa. No a moc mě to baví.

11:28 – Co se ti na Meaningful talks nejvíc líbí? Proč je organizuješ? Dává mi to smysl a naplňuje mě to. V rámci nějaké anonymity se lidé prostě otevřou, oddechnou si, zapřemýšlí si. A já ráda sama s nimi nějak zpomalím, pokaždé se dozvím něco nového, nějakou novou perspektivu. A je to neuvěřitelně obohacující.

Pavlíno, moc Ti děkuji za rozhovor! Už se těším na další Meaningful talks. Já také děkuji a ahoj.

 

Do you like this REAL CZECH concept? Tell me what you think! Write me on contact@slowczech.com, comment on Facebook.

 

Kontakty na Pavlínu:
Facebook Meaningful talks 
English on iTalki

Music credit: Venice Beach (Topher Mohr and Alex Elena) Pumpin Irie (Sting)

Tak čáu, Vaše Eliška 🙂

©SlowCZECH

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.