(30) Praha, srdce Evropy

Praha je hlavní město České republiky. Ve světě je velice oblíbená. Prahu navštíví každý rok kolem šesti milionů turistů, což je 60% jejích obyvatel. O Praze se říká, že je „srdcem Evropy“ a že je „stověžatá“. Můžete zaslechnout také „Město tisíce věží“, „Praha – matka měst“ nebo „Praha zlatá“. Já nejraději říkám, že Praha je srdcem Evropy, protože mnoho lidí si o České republice myslí, že leží ve východní Evropě.

This slideshow requires JavaScript.

Praha je oblíbená nejen u turistů, ale také u studentů. Studentský život je velice pestrý – několikapatrové diskotéky s dobrým alkoholem jsou neustále plné. V Praze se nachází mnoho kvalitních univerzit, ta nejstarší (Univerzita Karlova) byla založena roku 1348 a je to nejstarší univerzita v Evropě.

Myslím si, že Praha není ani příliš velká, ani příliš malá. Je tak akorát. Pokud máte chuť si odpočinout, najdete tu mnoho krásných parků. Rovněž velmi oblíbená je zoologická nebo botanická zahrada. Pokud máte hlad, určitě si musíte dát typické české jídlo – svíčkovou na smetaně, vepřo-knedlo-zelo nebo hovězí guláš. A k tomu dobré české pivo! Navíc vše zaplatíte v korunách, protože Česká republika neplatí eurem.

Neznám ani jednoho cizince, kterému by se Praha nelíbila. Pokud jste v Praze ještě nebyli, sedněte na letadlo a hurá do Prahy!

Vaše Eliška

©SlowCZECH

4 Comments

 1. Dobry den,

  Mam rad Vase lekce velmi moc. Myslim ze jsou uzitecne.
  Omlouvam se ze jsem takovy drsny, ale Univerzita Karlova neni ani v deset nejstarsich univerzitach v Evrope…

  S pozdravem!

  1. Ahoj Joeli. Máte pravdu! Vůbec nevadí, že jste ‘drsný’. Mám ráda, když lidé říkají, že něco není spravně. V české škole jsme se to nenaučili. Češi se bojí říci, co si myslí. A tak bych měla opravit článek – karlova univerzita je nejstarší univerzitou ve střední Evropě.
   Děkuji a zdravím také:-)
   Eliška

 2. 6 milionů turistů není 60% jejích obvatel, v Praze žije 1,3 milionu obyvatel !!!!

  1. No jo, máš pravdu! Ono je to 60% obyvatel celé České republiky, ale ta věta není dobře napsaná… Díky! Eliška

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.