(65) Pracuješ na počítači?

Čau, já (j)sem Jirka. Pracuju/i jako programátor. Moje práce mě děsně baví, je děsně super! Je fakt/pravda, že (j)sem hodně na pésé (pc). Třeba i deset hodin denně. Ale (vž)dycky (j)sem měl rád kompy. A tendle (tento) job dobře platí! Dobrý chechtáky (= peníze)!prace_pocitac

Ahoj, jmenuji se Pavla. Pracuji ve velké mezinárodní firmě jako recepční. Také trávím hodně času na počítači. Ale současně dost telefonuji a mluvím s lidmi. Mám ráda kontakt s lidmi. A baví mě mluvit nejen česky, ale i anglicky a německy. A to každý den!

Čau, já (j)sem Zdena a pracuju/i v cestovní kanceláři jako delegátka. Dřív(e) (j)sem trávila i dvanác(t) hodin denně na kompu. Pracovala (j)sem jako stavební projektant. A musim (musím) říc(t), že mi chyběl pohyb!  (= sport) (D)nes(ka) (j)sem spokojená. Jezdim (jezdím) po Evropě, (j)sem venku. A když mam (mám) volno, (j)du si zaplavat do moře nebo se projít do hor. Miluju/i svou práci!

A co ty, také máš rád/a svou práci?

Vaše Eliška, ©SlowCZECH

6 Comments

 1. Ahoj Eliška!

  Bavi mě malovany, a občas to dělam na počitačem. O tenhle hobby trávím 8-10 hodin denně.
  Je to moc zajímaví. Nakres komiksu taky mam rad, ale to dobře ne plati (jen za pivko s kamošky).

  Děkuju moc na lekce!

  (PS. Pády ne umim, ale učim se)

  1. Ahoj Galo,
   moc děkuji za komentář! Jsem ráda, že se ti SlowCZECH líbí.
   8-10 hodin denně na počítači je hodně! Nebolí tě záda? 🙂
   Tvoje čeština je skvělá, jen tak dál (continue!).

   Eliška, SlowCZECH

 2. čau, ještě chodím do fakulty a mám studovat češtinu každy den, ale řiká se že, být nezaměstnaný není nic příjemného, proto jsem začal pracovat jako photographer , protože se zabývám foceni ,a doufám že, po absolvovaní pracuji jako překladatel nebo učím cizinci češtinu.

  1. Mino. Dělat to, co člověka baví, je úplně nejlepší! Určitě budes moci pracovat jako překladatel nebo učitel. Pokud něco chceme dostatečně, určitě se nám to vyplní. Jsem si tím jistá! 🙂

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.