Official SlowCZECH Office Opening (4. září 2020)

Ahóóój!
As you (might) know, I have now my own SlowCZECH place! Jupíííí!

🤩🥳🎲🎁👀🍷🍻☕️🍕🍇🍒🍰🤩🥳🎲🎁👀🍷🍻☕️🍕🍇🍒🍰

Right now, it’s a small place. But the office = HUB will grow and I would like YOU to be here WITH ME, to see SlowCZECH growing. You have your language goals and I am here to support you, to show you the way, to motivate you. Because SlowCZECH is not only online materials, to me it’s a friendly community in the first place. Community that can now meet in Brno.

Whether you are are my student or my friend, whether you are following SlowCZECH regularly or you have just discover it, show up on Sept 4th, any time between 16:00 and 23:00 (for 5 minutes, 1 hour or the whole evening).

You will meet Eliška, you will me other students and other open minded Eliška’s friends from Brno. You will drink wine, beer, tea, coffee, grab some food, play simple language games, give your opinion and suggestions, share your love for language(s),…
(… if you bring a home-made cheesecake or a bottle of wine, I will adore you unconditionally 😅😆)

—- Update: If you can’t join but still want to participate, please, leave a message below. I am preparing a MESSAGE/CONGRATS BOARD. Since I am receiving nice words from you, guys, I want to print them all out! Díky díky díky! —-

🤩🥳🎲🎁👀🍷🍻☕️🍕🍇🍒🍰🤩🥳🎲🎁👀🍷🍻☕️🍕🍇🍒🍰

If you can’t join our Brno event, listen to the podcast episode n°173 where I describe my new office/slowczech HUB, its goals and its assets. Check out the pictures, too!

Těšíme se,
Eliška & SlowCZECH team

https://www.slowczech.com/173-b-jak-vypada-nova-kancelar-slowczech-ale-co-jmeno/

Ahóój!
Jak (asi) víš, mám teď svoje místo SlowCZECH! Jupíííí!

🤩🥳🎲🎁👀🍷🍻☕️🍕🍇🍒🍰🤩🥳🎲🎁👀🍷🍻☕️🍕🍇🍒🍰

Teď je to malé místo. Kancelář/HUB však poroste a chtěla bych, abys byl(a) u toho SE MNOU. Abys viděl(a), jak SlowCZECH roste. Ty máš svoje jazykové cíle a já jsem tu, abych tě podpořila, abych ti ukázala cestu, motivovala tě. Protože SlowCZECH, to nejsou jenom online materiály. Pro mě to je především přátelská komunita. Komunita, která se nyní může setkat v Brně.

Ať už jsi můj student nebo můj kamarád, ať už pravidelně sleduješ SlowCZECH nebo jsi ho právě objevil(a), přijď 4. září, kdykoli mezi 16:00 a 23:00 (na 5 minut, na 1 hodinu nebo na celý večer).

Setkáš se s Eliškou, s ostatními studenty a s dalšími přátelskými Eliščinými známými z Brna. Budeš pít víno, pivo, čaj, kávu, dáš si něco dobrého k jídlu, zahraješ si jednoduché jazykové hry, můžeš sdílet svoje názory a nápady, sdílet svou lásku k jazykům, …
(… pokud přineseš domácí cheesecake nebo láhev vína, budu tě zbožňovat do konce života 😅😆)

—- Update:  Jestli nemůžeš přijít, ale rád byses zúčastnil(a), nech mi zprávu tady dle. Připravuju Tabuli pro zprávy/gratulace. Protože od vás, moji milí fanoušci, dostávám krásné zprávy, chci je všechny vytisknout! Díky díky díky! —-

🤩🥳🎲🎁👀🍷🍻☕️🍕🍇🍒🍰🤩🥳🎲🎁👀🍷🍻☕️🍕🍇🍒🍰

Pokud se ale nemůžeš připojit k naší brněnské akci, poslechni si epizodu podcastu č. 173, kde popisuji svou novou kancelář/HUB, její podobu a její účel. Podívejte se také na fotky!
Těšíme se,
Eliška & SlowCZECH tým

FB EVENT tady.
ADRESA: Cejl 25, Brno 602 00

Sept 4, 2020
16:00 – 23:00

6 Comments

  1. Dear Jeff,
   thank you so much for your message.
   Opening went well and now the office is officialy confirmed as slowczech-perfect-great-place, haha 🙂
   Díky!
   Eliška

  1. Tony,
   office opening went great! I was suprised how many people came – around 50 visitors (friends, students, even slowczech fans!).
   I had a great time and others told me that had too.
   I am really happy that we had decided to organize this Opening
   🙂
   Eliška

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.