(26) Na cestě autem, jedeme autem!

auto

Jsou lidé, kteří mají problém s řízením jejich auta. A jsou lidé, kteří auto řídí rádi. Jako třeba já. Kurzy v autoškole byly jednoduché. Dnes už je to několik let, co mám řidičský průkaz a co jsem najela tisíce kilometrů.

Pokaždé, když jsme se s mou maminkou vydaly na výlet, řídila jsem. Obecně moje matka nerada řídí. V České republice jsou silnice plné bláznivých řidičů a pirátů silnic, jak je nazýváme. Tedy řidičů, kteří místo povolené rychlosti 90km/h jezdí 120km/h, a neblikají, když odbočují. Ale na druhou stranu na tebe svítí světly, abys jim uhnul, pokud jedeš pouze 95km/h.

Na druhou stranu moje matka ráda řídí v horách a na tichých klidných silnicích. Aut je tam málo, lidé nikam nespěchají; také můžeš bez problémů zastavit, aby sis prohlídnul krajinu.

Musím říci, že mít auto a řidičský průkaz je dnes takřka nutností. Pokud nebydlíte ve větším městě, kde funguje městská hromadná doprava (neboli MHD = tedy autobusy, tramvaje, trolejbusy), musíte mít auto. Pokud avšak pracujete kousek od vašeho domu, můžete jezdit do práce na kole!

Vaše Eliška

©SlowCZECH


ABYaby + kdo + past

Chci,…

Abych šla do školy Abychom šli do školy
Abys šel do školy Abyste šli do školy
Aby šel/Aby šla do školy Aby šli do školy

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.