Létání letadlem – solutions

Už jsi někdy (Have you ever) letěl letadlem? Kam to bylo? A kdy to bylo? Měl jsi strach? A létáš často (often) letadlem?

Myslím si, že cestování letadlem je ten nejlepší (the best) způsob dopravy. Proč? Protože je rychlý (fast)! Z Bretaně, kde žiji, se do Prahy dostanu letadlem za dvě hodiny (in two hours). Autem cesta trvá zhruba 16 hodin, což je docela (quite) štreka (far, spoken language). Na druhou stranu je pravda, že na letišti (airport) člověk musí být o dost dříve a že si nemůžeme zabalit do někdy, co chceme. Také si musíme dávat někdy na to, co si bereme s sebou do letadla – například si nelze (it is not possible) vzít vodu, větší voňavku nebo nůžky (scissors) na nehty (nail scissors).

Cestování letadlem je nicméně velmi pohodlné (comfortable). Kdykoli si můžete dojít na záchod (toilet). Když máte problém, zavoláte (you call) letušku, která Vám pomůže. Dnes nejsou letenky ani příliš drahé. A úplně (entirely, fully) nejlepší volbou jsou last minute letenky, popř. letenky v akci, kdy se z Paříže (Paris) do Milána můžete dostat za 15€.

Jaké máš zkušenosti (experience) s létáním ty? Nebo dáváš přednost (priority, dávat přednost = to prefer) vlaku či autu?

Těším se na reakce,

Vaše Eliška

© SlowCZECH