(097) Krátký příběh – produktivní den

Byl čtvrtek. Káťa vstala v 5 hodin. Normálně vstává v 7 hodin, udělá si kafe s mlékem a jde do práce. Ale dnes vstala dříve. Sama nevěděla proč. A také neměla chuť na kávu. A ani na to, jít do práce. A tak si řekla: no, dnes se mi nechce do práce. Dnes do práce nepůjdu.

Dobře, když tedy nepůjdu do práce a je 5 hodin, co budu dělat? A rozhodla se: dnes budu mít produktivní den! Dnes budu dělat spoustu věcí! Hm, to bude fajn den!

Nejdříve si Káťa udělala smoothie. Vzala si jedno jablko, jednu hrušku, jednu okurku a trochu zázvoru. Vše rozmixovala. Mňam, to je ale dobrota, říkala si, když pila smoothie. Když vypila smoothie, šla do obývacího pokoje a sedla si na zem vedle okna. 20 minut meditovala. Potom otevřela knihu 20 000 mil pod mořem od Julese [Žila] Verna a hodinu si četla. Bylo 7 hodin. Teprve 7 hodin? A už jsem toho tolik stihla! pomyslela si Káťa. To je paráda!

V půl osmé se Káťa převlékla do sportovního oblečení a vyrazila ven. Šla běhat. Miluje běh. Běhá dvakrát až čtyřikrát týdně. Občas běhá i závody. Jednou uběhla půl maraton. A jednou uběhla dokonce maraton. Ale raději má krátké běhy do 10 km.

Káťa už tři roky píše blog. Psaní je její vášeň. Jednou napíše knihu. Také moc ráda maluje. Možná to tedy nebude klasický román, ale komiks. Ještě neví. Zatím píše blog. Před 18 dny začala novou challenge – každý den po dobu 30 dní napsat jeden článek na blog. Dnes je 18. den a má spoustu času. To bude ale perfektní článek! říkala si.

Psala tři hodiny. Také změnila vzhled svého blogu. Kátiny články čte zhruba tři sta lidí. To není špatné! pomyslela si spokojeně Káťa. Poté, co dopsala, začala vařit oběd. Dnes si uvaří dobrý oběd. Rozhodla se pro plněné cukety a jako přílohu mrkvové hranolky. Samozřejmě sklenku vína k tomu. Mňam. Jako dezert si dala banánový jogurt.

Ve 14h měla schůzku u zubaře a hned potom: hurá na kafe s kamarádkou. Už dva měsíce se neviděly! Jak je to možné? Ten čas ale letí! Budou si povídat alespoň 3 hodiny.

A taky že ano. Povídaly si dokonce přes 3 hodiny. Káťa má svou oblíbenou kavárnu. Dělají tam nejlepší kafe ve městě. A nejen to. Také vynikající čaj a domácí koláče.

Když přišla Káťa večer domů, už neměla hlad. A tak si řekla, že si dá jen sklenku piva – malou – a sedne si s audio knihou do svého pohodlného žlutého křesla. Po dvou hodinách si uvědomila, jak dobře se cítí. Že už je to dlouho, co si udělala takový pohodový den. Musím si to zase brzy zopakovat, pomyslela si Káťa.

©SlowCZECH

*self-check material coming soon*

4 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.