Chceš se stát součástí slowczech?

Naše vize

Slowczech je nejen komunita studentů, ale je to především komunita lektorek češtiny na volné noze, které sdílí stejné hodnoty. Cílem slowczech je rozvíjet kariéru těchto lektorek, nabídnout pomocnou ruku, propojit s motivovanými klienty, přicházet s dalšími možnostmi spolupráce a služeb mimo samotné učení, omezit profesní osamělost. Díky komunitě slowczech si mohou lektorky dovolit víc.

Co získáš, když se přidáš ke slowczech?

1. business
 • žádné zneužívání moci
 • minimální sazbu 700 CZK/60 min.
 • úžasné klienty
 • možnost učit skupiny
 • možnost pronajmout si učebnu/kancelář slowczech v centru Brna
 • navrhnout a prodávat online produkty
 • publikovat své vlastní knihy a materiály
2. komunita
 • staneš se součástí podporující komunity, nebudeš izolovaná
 • získáš možnost podílet se na tvorbě obsahu
 • budeš moct organizovat eventy – jak online, tak F2F
 • přicházet s nápady a vidět je se realizovat

Co musíš splňovat?

Lektorství češtiny je výjimečná práce, která nás neuvěřitelně naplňuje. Ty to cítíš stejně. Máš chuť se rozvíjet, budovat komunitu, pomáhat a nechat si pomáhat. Jsi ochotna sdílet své know-how a inspirovat ostatní. Souzníš s přístupem slowczech k výuce češtiny a učíš stejným nebo podobným stylem (protože přesně takoví jsou i klienti slowczech). Víš, co tě na této práci baví.

FAQ

 1. Když se přidám ke slowczech, musím tvořit videa a podcast? – Ne, nemusíš. Spolupráce se slowczech je založena na chuti, nápadech a čase každého. Pokud si chceš zkusit natočit video, ale nikdy jsi to nedělala, pomůžeme ti. Pokud tě láká pouze komunita a spolupráce s úžasnými klienty, jsi rovněž vítána.
 2. Co je tak výjimečného na klientech od slowczech? – Zaprvé fakt, že jsou naši klienti velcí nadšenci do češtiny. Často jsou velmi samostatní, ale také nároční. A zadruhé, náš “matching system” zajistí, že spolupráce lektora a studenta je pro oba dva potěšením.
 3. Musím pasovat do nějaké “slowczech” formy? – Ne. Každá jsme jiná, každá přinášíme své nápady a svou část sama sebe. A díky této různorodosti se slowczech může rozvíjet.

 

Od našich lektorek – proč slowczech?

Lektorka Šárka ⚪🔴🔵

1. důvod je TÝM. Slowczech má skvělou energii, která mě motivuje. Otevřenost, férovost a důvěra všech lektorek mi dovoluje otevřít jakékoliv téma, radit se a sdílet. Když položím otázku, vždycky přijde odpověď. Když vyjádřím nejistotu, vždycky přijde podpora a rada. Nikdo nikoho nesoudí, nekritizuje a neodsuzuje za odlišný názor nebo postoj. Navíc všichni sledují dění kolem, vzdělávají se, inspirují se, takže každá rada a odpověď stojí rozhodně za to. Jako lektorka na volné noze si takového zázemí nesmírně cením, protože jinak je v tom člověk sám.

2. důvod – STUDENTI. Do slowczech přichází hrozně fajn lidi. A ty, Eliško, dokážeš velmi citlivě spárovat lektora a studenta, takže je pak každá lekce spíš příjemně strávený čas s někým, s kým si rozumím, než práce jako taková. A funguje všechno, co v lekci fungovat má – porozumění a důvěra.

3. důvod – SVOBODA. Systém spolupráce se slowczech je nejlepší, jaký jsem měla možnost poznat. Cítím se naprosto svobodná, vnímám náš vztah jako férovou spolupráci a to mě baví.

Lektorka Monča ⚪🔴🔵

Slowczech je pro mě unikátní komunita hlavně v tom, že propojuje profesní i osobní život. Všechno je mnohem příjemnější, když člověk ví, že je někdo ve stejné situaci a řeší podobná témata. Sdílíme si mezi sebou tipy jak z oblasti učení, tak i osobního rozvoje, a to mě na tom hodně baví. Všechny se navzájem podporujeme a pomáháme si. Je skvělé, že pokud potřebujeme poradit nebo pomoct, můžeme díky WhatsApp skupině komunikovat ihned. Taky se mi líbí, že se čas od času sejdeme, ať už živě, nebo na Zoomu. Dohromady (nebo v menší skupině) navíc můžeme tvořit skvělé věci (materiály apod.), na které bychom například samy nenašly odvahu nebo by nám to trvalo mnohem déle. Ve slowczech má člověk volnou ruku a může s velkou podporou realizovat svoje nápady.
Holky, díky, jste pro mě obrovská inspirace a věřím, že spolu ještě uděláme velký věci!

Lektorka Jindra ⚪🔴🔵  (mentoring)

Eliško, od začátku si na slowczech a na Tobě a Tvém přístupu cením otevřenosti, jasnosti, ochoty pomoct a poradit. Když s tebou o nějakém problému, tématu, projektu diskutuji, vnímám podporu a končím s pocitem, že nic není nemožné.
Tvůj, asi bych to nazvala „mentoring“, ohledně principů slowczech byl přínosem. Pomohly mi tvoje tipy na podcasty a videa. Vlastně spojení teorie a praxe.
Rozbor videí mi dal asi nejvíc, hlavně otázky koncipované tak, abych sama v souvislosti s videem přišla na to, co je podstatou a proč a jak některé metody používat a jaký je cíl.

Lektorky Vendy ⚪🔴🔵

Na volné noze se člověk může někdy cítit trochu opuštěně. Díky slowczech ale můžu říct, že mám opět kolegy a cítím se být součástí nějakého týmu. A jako tým fungujeme opravdu skvěle: ať už spolupracujeme při tvorbě videí, na přípravě intenzivního kurzu nebo velmi otevřeně sdílíme znalosti a zkušenosti, vždy se to děje se vzájemným respektem a v přátelském duchu. Kromě toho mi slowczech pomohl i profesně. Poprvé jsem mohla otevřít vlastní skupinové kurzy, dostala jsem se k zajímavým klientům, odvážila jsem se stoupnout si před kameru a odhodlala jsem se (několikrát) zvýšit ceny.

Lektorka Petra S⚪🔴🔵

I když pracujeme s lidmi, může být práce on-line lektora jazyků vlastně docela osamělá. Slowczech je pro mě jako virtuální kancelář plná stejně naladěných a přátelských kolegyní. V pauzách mezi lekcemi se tady řeší problémy, sdílí radosti nebo úplně obyčejně tlachá o všem, co se nám honí hlavou. Já osobně jsem díky této komunitě získala hromadu inspirace pro svoje hodiny, ale ještě o něco víc si cením toho, že jsem si uvědomila, že jako freelancerka opravdu nemusím dělat všechny nesmysly, které se po mně chtěly. A tak je nedělám a pracuje se mi mnohem líp. Takže: milé slowczech dámy, díky, jste báječné a pro mě jste malý zázrak!

 

Jak se stát součástí komunity slowczech?

Napiš Elišce na contact@slowczech.com, jak podle tebe vypadá typický klient slowczech a jak bys s ním spolupracovala. Díky.