(51) Facebook = sociální síť

Mám ráda pojem „sociální síť“. Síť je totiž soustava, kde jsou všechny body propojeny: například pavouk vytváří sítě, rybář plete sítě a také veřejná doprava je jedna velká síť. A sociální síť propojuje lidi.

Mezi nejoblíbenější sociální sítě dnes patří Facebook, někdy také psáno Fejsbuk. Lidé se ptají hovorově: „Jsi na Fejsu?“ A my odpovídáme: „No jasně! Kdo by nebyl!“

facebook

Facebook má své pozitivní, ale i negativní stránky. Je potřeba umět Facebook používat s rozumem. Facebook je docela dobrým zdrojem informací. Dozvíme se díky němu o tom, co se kolem nás děje, že se naše kamarádka z dětství zasnoubila, že se můj bývalý přítel odstěhoval do Austrálie nebo že můj starý přítel ze střední školy má syna! A naopak, mí přátelé na Facebooku mohou sledovat, kde zrovna žiji, jakou mám práci, že jsem včera šla běhat do parku, jak jsem spokojená, a podobně.

Mnoho lidí však tráví na Facebooku hodiny denně – sledují videa, čtou, co jejich přátelé sdílejí, sami sdílejí pro ně zajímavé fotky, události a videa. Pokud si neohlídáte čas, můžete snadno ztratit i celý den surfováním na Fejsu! Už se vám to stalo?

Osobně si myslím, že Facebook má mnoho předností, pokud si dáme pozor na to, jak často se připojujeme a co sdílíme. Vzhledem k tomu, že mám přátele po celém světě jako mnoho z vás, je Facebook velmi praktickým nástrojem, jak s nimi zůstat v kontaktu.

A co vy, jak často chodíte na Facebook, sdílíte mnoho informací nebo si hlídáte své soukromí?

Vaše Eliška

©SlowCZECH

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.