(125) Co budu dělat o prázdninách (3x futur tense)

Čááu, jak se máš? Teď jsou v Česku prázdniny. Letní prázdniny trvají 2 měsíce – červenec a srpen – a je to doba, kdy děti nejsou ve škole. Naopak, když normálně chodím do práce a například tento týden nejdu do práce, říkáme, že mám dovolenou. Takže děti mají prázdniny a rodiče mají dovolenou.

Když mluvím o červenci a srpnu, můžu taky jako dospělá říct “O letních prázdninách budu hodně pracovat a každý ví, že myslím na červenec a srpen. No, a musím říct, že to je pravda. Moje prázdniny jsou pracovní. Mám teď hodně práce a nemám dovolenou. Ale jsem spokojená, protože nechci mít o prázdninách dovolenou. Je příliš horko a všude jsou turisti. Mám ráda klidná místa a příjemné počasí.  A raději budu pracovat v klimatizované jazykové škole nebo doma, kde mám stín a pohodu, hihi. Takže budu mít dovolenou v září. Ale chceš vědět, co budu dělat v červenci a srpnu? A co budu dělat potom v září, až budu mít dovolenou? Chceš vědět, kam půjdu a kam pojedu? Tak dobře, tak já ti to teda řeknu.

Jak už jsem říkala, budu docela dost pracovat. Začnu nové intenzivní kurzy, budu taky učit nové studenty, budu ale taky pokračovat s kurzy, které už učím dlouho. Když nebudu pracovat, budu jezdit na bruslích a (budu) chodit na squash. Budu chodit s kamarádkami do parku na jógu, zorganizuju v Brně další Summer CZECHup, tedy konverzační akci tady v Brně 🙂 Ještě si určitě párkrát s bratrem nebo přáteli dám zmrzlinu a pivo. 

Také párkrát půjdu na víno nebo s holkama na kafe (tedy půjdu s kamarádkami na kávu), půjdu do brněnské hvězdárny pozorovat noční oblohu. Brněnská noční obloha má hooodně hvězd. Miluju pozorování noční oblohy, je to uklidňující a současně romantické. A já jsem takový snílek 😉 Co ty? Jsi snílek? Víš, kdo je snílek? Snílek je člověk, který rád sní i ve dne, nejenom v noci. Někdy je snílek člověk, který je rezervovaný a který žije ve svém vlastním světě. Má svůj fantasy svět. To já ne. Já jsem spíš společenský snílek, který má rád a potřebuje kontakt s lidmi. 😉 No a proto se taky přes prázdniny určitě seznámím s hodně novými lidmi, protože ráda v létě chodím hodně ven. Půjdu na sushi, zúčastním se nějakého International Meet up, to je většinou setkání večer v baru pro různé zajímavé lidi. Každý pochází z jiné země. Vždy tam jsou super lidi z celého světa. Také navštívím bunkr 10-Z. To je atomový kryt z 60. let, který sloužil jako úkryt před bombardováním. Podívám se do brněnské ZOO a půjdu na motokáry, půjdu do lanového centra a vyzkouším místní šifrovací hru. To je týmová hra, kterou organizuje město Brno a kde luštíš šifry, enigmy.

Mimojiné najdu konečně způsob, jak se naučit dobře německy, haha. Vyberu si ty správné zdroje a metody a budu se věnovat němčině pravidelně, budu dávat svůj volný čas.

V červenci také pojedu za rodiči. Moji rodiče bydlí 400 km ode mě. Ale vídáme se docela často, protože 400 km není daleko. Pojedu vlakem, protože ráda jezdím vlakem. Je to pohodlný způsob dopravy a mimoto se mi dobře ve vlaku pracuje. S rodiči půjdeme na výlet, možná na dva nebo tři (výlety). Taky jisto jistě půjdeme někam na víno a na jídlo. A zajdeme za babi a dědou. Oni totiž letos slaví 60. výročí svatby.

No a co v září? Chachá, já a manžel pojedeme do Estonska. Plánujeme road trip z Česka přes Polsko, Litvu a Lotyšsko až do Estonska. No,… plánujeme,… Nic neplánujeme. Rádi jezdíme bez plánů. Prostě a jednoduše budeme opět cestovat po Evropě. V Polsku máme přátele a určitě s nimi strávíme nějaký čas. A protože umím trochu estonsky, zkusím mluvit v Estonsku estonsky. Myslím, že to bude sranda!

Tak, tak nějak budou vypadat moje prázdniny. Tak budou vypadat moje prázdniny. A co ty tvoje, co budeš dělat o prázdninách? 😉

Vaše Eliška

Three ways how to express the futur I was talking aboutSlowCZECH_verbs (Co budu delat o prazdninach

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.