(27) Chodíte běhat? Sportujete?

Musím říci, že nejsem fanynkou běhu. Je pravda, že několikrát týdně chodím běhat tzv. schody (tedy běh do schodů), nicméně uběhnout 5, 10 či dokonce 15 kilometrů, to není můj šálek čaje.

Víkendové ráno vám často samo dá chuť jít si zaběhat, i když se běžně tomuto sportu nevěnujete. Navíc když vyrazíte na víkend z města, probudíte se a ptáci zpívají, slunce svítí, nikde ani živáčka, žádná auta, jen zelená orosená tráva a obloha bez mraků. Vyspíte se dorůžova (tedy lépe než skvěle) a pár ranních kilometrů vás doslova láká: „Pojď si zaběhat, pojď si zaběhat!“

sport

Francouzi velice rádi běhají. Ať bydlíte v malém, středně velkém či velkém městě, neustále míjíte spousty běžců. Ve velkoměstech lidé běhají v centru v parcích, v malých městech či na vesnici lidé vyráží běhat podél pobřeží, pokud bydlí kousek od moře, nebo do parků, kterých je všude spousty. Ve Francii je totiž systém parků propracovaný – jen v našem městě, které má na 200 000 obyvatel, najdete šest parků pro běžce, bruslaře, maminky s kočárky či sportovce, kteří dělají shyby, kliky, sklapovačky, atd.

Jedna má kolegyně z práce běhávala dříve 10 kilometrů denně. Ne proto, že by se připravovala na běžecký závod nebo že by chtěla shodit 30kg. Prostě jí to dělalo dobře a byl to pro ni způsob, jak si po práci odpočinout.

Jak už jsem zmiňovala dříve, Češi také rádi běhají, nicméně musím podotknout, že o něco méně než Francouzi – alespoň podle toho, co vidím okolo sebe.

Obecně si myslím, že jakýkoli sport je dobrý pro zdraví. Člověk by si jen měl vybrat sport, který ho baví, který ho činí spokojeným a který nebude provozovat jen z donucení.

A co vy? Jaký je váš oblíbený sport? Chodíte běhat?

Vaše Eliška

©SlowCZECH

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.