(253**) Eliška: Miluju nedělní rána (+ otázky)

Jak dlouho znáš slowczech? Víš, co všechno slowczech dělá? Teď na konci roku 2022 máme víc než 20 skvělých lektorek. A protože být freelancer je osamělé, spolupracujeme a inspirujeme se. Pro tebe máme individuální kurzy, mini skupiny, skupinove kurzy, WhatsApp kurzy, self-study programy, ebooky, videa na YouTube, a… nově taky tričko! Tričko s designem “typický Čech”. Hodně zajímavých věcí! Že ano? No, a dneska pro tebe mám trochu poetickou epizodu. Dobře poslouchej. Na konci pro tebe mám otázky. A můžeš si zkontrolovat, jestli jsi mi dobře rozuměl/a. Tak, uvař si kafe nebo čaj a užij si dnešní epizodu.

Miluju nedělní rána. Všude je ticho a klid. Mám ráda, když celý dům ještě spí a já jsem vzhůru jako jediná. A když říkám celý dům, tím myslím můj muž, náš syn a náš kocour.

Je půl osmé. V prvním patře v ložnici v naší manželské posteli spí napravo můj muž a nalevo naše miminko. Oba vypadají spokojeně. Celý dům je trochu studený, protože přes noc vychladl. A tak jdu dolů zatopit v kamnech. A pak si můžu udělat kafe. Zapnu kávovar a jdu do koupelny. Koho tam vidím? V koupelně na zemi na koberečku z Ikey spí náš kocour. Taky vypadá spokojeně.

Venku je taky ticho a klid. Je listopad a někdy už je docela zima. V noci je kolem pěti až osmi stupňů a teď ráno je asi deset stupňů. Jenom ptáci nespí. Létají na krmítko a zobaji zrní pro ptáky.

Tento text píšu na telefonu do aplikace Keep notes. Sedím v obýváku na zemi na koberci a piju svoje kafe s mlíkem, které mi kávovar před chvílí dovařil. Myslím, že to bude moc pohodový den.

Jak vypadají tvoje nedělní rána? Mám pro tebe otázky, rozuměl/a jsi dobře? Řekni mi:

1. Kde spí kocour?

2. Kolik je hodin?

3. Kdo spí v manželské posteli?

4. Kdo nebo co vaří kafe?

5. Co zobají ptáci na krmítku?

6. Kde teď sedím?

7. A co ty, kde teď sedíš? Kolik je hodin? Kdo ti vaří kafe?

Pro kontrolu, jestli máš správné odpovědi, poslouchej ještě jednou. A nebo se podívej na web slowczech na epizodu číslo 253. A určitě se podívej do e-shopu na fakt moc krásné tričko! Jsme si jisté, že se ti bude líbit! Design udělala lektorka Monika. Tak to je pro dnešek všechno, měj se hezky, uč se česky a čau!

 

ODPOVĚDI NA OTÁZKY

1. Kde spí kocour? Kocour spí v koupelně na zemi na koberečku z Ikey

2. Kolik je hodin? Je půl osmé.

3. Kdo spí v manželské posteli? Můj muž a naše miminko.

4. Kdo nebo co vaří kafe? Kávovar.

5. Co zobají ptáci na krmítku? Zrní.

6. Kde teď sedím? V obýváku na zemi.

7. A co ty, kde teď sedíš? Kolik je hodin? Kdo ti vaří kafe?

2 Comments

  1. Ahoj Elisko, chci posluchat tenhle audio ale ne fungue. Zkousela jsem na muj iPad, PC a telephone ale no luck. To jsem jen ja?

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.