(235) SPECIÁL: slowczech team “Jaký byl náš 2021?”

Dneska je 31. prosince, poslední den v roce, a proto pro tebe máme speciální epizodu. V dnešní epizodě uslyšíš několik lektorek slowczech. Každá lektorka ti řekne, jaký pro ni byl rok 2021 – co bylo nejlepší, co se jí líbilo, co bylo skvělé… Takové krátké shrnutí roku 2021. Jestli chceš poznat celý tým slowczech, podívej se na web do sekce “About slowczech” – “Meet the team“. Slowczech má celkem 18 lektorek, některé tvoří podcasty, některé tvoří videa nebo PDF materiály, některé učí, některé tvoří kurzy a ebooky. No, ale všechny dohromady tvoří hlavně úžasný tým a já jsem ohromně šťastná. Protože máme skvělou práci, máme skvělé klienty a máme svobodu. A to nejen díky slowczech, ale hlavně díky tobě. Takže, moc ti děkujeme, že sleduješ slowczech a že jsi s námi byl(a) i tento rok. A těšíme se na příští rok.

VENDY

Ahoj! Tady Vendy. Taky tak rád(a) rekapituluješ? Já rekapituluju moc ráda. Na konci roku vždycky přemýšlím, co skvělého, nového a zajímavého jsem ten rok zažila. A tenhle, letošní rok byl pro mě opravdu velký! Tak za prvé, dokončila jsem univerzitu. Napsala jsem diplomovou práci a už nejsem studentka. Za druhé jsem letos přeložila tři knihy! Dvě z francouzštiny a jednu ze španělštiny. Za třetí jsem se letos přidala k týmu slowczech. Poznala jsem díky tomu mnoho skvělých lidí – lektorek i studentů. Za čtvrté jsem cestovala – byla jsem v Německu, Rakousku a ve Španělsku. Za páté jsme se přestěhovali do nového, krásného a velkého bytu, kde budeme doufám bydlet mnoho let. Takže jsem zažila spoustu skvělých změn a nových věcí. Prostě fantastický rok!

ŠÁRKA

Ahoj, tady Šárka. Je konec roku 2021 a já jsem nadšená a šťastná.  Mám pocit, že jsem prožila jeden z nejlepších roků mého života. Ano, jasně, byl covid, byl lockdown, byla zavřená kina, divadla i restaurace, kam normálně hrozně ráda chodím. Taky mi chyběla rodina a kamarádi, které jsem tak často neviděla. Ale sama jsem rozhodně nebyla. Na konci roku 2020 jsem totiž dostala skvělý dárek! Byla to spolupráce se slowczech, kde jsem poznala naprosto úžasné  lektorky a perfektní studenty. Každý měsíc byl najednou plný inspirace, nápadů a radosti. Měla jsem taky víc času a díky on-line lekcím jsem mohla dál dělat to, co mám ze všeho nejradši – a to je učit češtinu a cestovat. Moc se těším na další rok. Určitě bude taky super! 

MÍŠA N.

Ahoj, tady Míša! Jaký byl můj rok? Začátek byl trochu nudný, protože byl lockdown a musela jsem pořád sedět doma u počítače. Chodila jsem sice na procházky, ale byla mi venku trochu zima, takže procházky byly krátké. Ale v létě to bylo moc super! Byla jsem s kamarády v Orlických horách a potom na skvělém výletě na Sicílii. Jedla jsem tam opravdu báječné jídlo, miluju italskou kuchyni. Ale bylo tam trochu horko… Nejvíc se mi líbil výlet na Etnu. Na podzim jsem měla hodně práce, ale to je dobře. Nemám ráda nudu! Celkově si myslím, že rok 2021 byl moc hezký a doufám, že další rok bude ještě lepší.

LENKA

Ahooj! Tady Lenka! Rok 2021 je skoro pryč, je u konce, končí. Jestli posloucháš pravidelně nebo často, náš podcast, určitě víš, že rok 2021 pro mě byl zajímavý. Žila jsem na Maltě a taky jsem žila ve Švédsku. Díky technologiím jsem mohla učit češtinu kdekoli, doma, v kavárně, v Česku nebo v zahraničí. Studium online je teď normální a věřím, že to už tak trochu zůstane, bude i dál, bude i v budoucnu. Přeju ti hodně pozitivní energie pro studium češtiny. Víme, že to není lehký jazyk. Ale kdyz rozumíš sousedům, manželce, kolegům nebo prodavačce, není to fantastické? Jsem na Tebe opravdu pyšná. Jen tak dál!

EMA

Ahoj! Zdraví tě Ema! Tento rok byl pro mě úžasný. Zažila jsem toho opravdu hodně!I přes COVID jsem často tančila salsu pod širým nebem a říkala si, že už nemůžu být šťastnější. Zpívala jsem s kamarády na svatbách a oslavách. Taky jsem potkala úžasnou kamarádku, se kterou jsme začaly tvořit hudební projekt specializovaný na muzikoterapii a největším dárkem pro mě bylo miminko, které se má narodit už v březnu.  

ELIŠKA

Zdravím, tady Eliška. Pro mě byl letošní rok opět další zajímavý rok. Co se prácě týče, práce ve slowczech byla letos prostě báječná! Všechny lektorky jsou báječnější a báječnější a pracovat s nimi je ta nejbáječnější věc na světě. Moc mě to baví. A jenom díky nim je slowczech tam, kde dnes je. Moc moc jim děkuju a těším se na další roky spolupráce.

A co se mého soukromého života týče, letošní rok byl také velmi plodný. Koupili jsme malý dům 10 minut od Brna a přestěhovali jsme se z toho ošklivého brněnského bytu do krásného domečku v lese. Byli jsme na opravdu úžasné dovolené v Řecku, kde jsme nic nedělali – jenom jedli dobré jídlo a plavali v moři. A jako třešnička na dortu se nám na konci roku narodilo miminko. Je to kluk a je krásný a chytrý jako jeho tatínek. A už teď se těším, co bude v příštím roce, v roce 2022.

CO TI PŘEJEME DO PŘÍŠTÍHO ROKU?

Vendy: Do nového roku přeju hodně štěstí, zdraví, lásky a taky češtiny nejen tobě, ale i tvým blízkým.

Šárka: Přeju ti, ať můžeš být v roce 2022 tam, kde chceš být, s někým, s kým chceš být a dělat to, co tě naplňuje. 

Ema:  Do nového roku ti ze srdce přeji, ať jsi zdravý/á, ať se nebojíš mít sny a následovat je! Ať tě baví život! Ať tě baví čeština!  

Eliška: Přeju ti hodně enthusiasmu a těším se, že se uvidíme i v roce 2022.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.