(192**) Eliška: Jaký byl konec 2020? (improvizace)

Ahoj! Šťastný nový rok! Já vím, že není prvního ledna, ale to nevadí! Chci ti totiž popřát hodně lásky, hodně štěstí, hodně motivace, hodně dobré nálady… ale hlavně nám všem přeju dost času na aktivity, které máme rádi. Jako třeba učení se češtiny nebo dalších cizích jazyků.

Dnes je 8. ledna a já mám pro tebe první epizodu roku 2021. Hurá! Byla jsem úúúúplně mimo internet, mimo Brno, mimo práci, mimo slowczech… a teď jsem zpět. Měla jsem totiž 3 týdny dovolenou, nepracovala jsem, protože v prosinci, na konci roku, jsem byla hodně unavená. Taky jsi byl/a na konci roku hodně unavený/á? No,… ale já už nejsem unavená, teď jsem zpět. Je mi dobře, mám hodně energie a hodně nápadů… Jojojo, Eliška is back, Eliška je zpátky. A tak připravuju Grammar challenge, group lessons, nová videa, video kurzy,… no, myslím, že rok 2021 bude moc super! Takže, stay tuned!

No, a dneska ti chci říct, jaký byl můj konec roku 2020. Co jsem dělala.

No, tak co jsem dělala na konci roku 2020. Asi do 20. ledna / prosince jsem pracovala. A potom jsem nic nedělala, odpočívala. A 23. prosince jsme s partnerem odjeli pryč z Brna. Odjeli jsme pryč na 3 dny, protože jsme si zabukovali airbnb. Na 23., 24., 25. a 26. prosince. Bylo to krásný. Byl to dům u rybníka. Nevím, jestli v rybníku byli kapři… Asi ne… Asi už ne 🙂 A bylo to u lesa. Každý den jsme chodili ven. Dokonce tam byl ping pongový stůl.

Nakoupili jsme jídlo na 3 dny. Nakoupili jsme hodně Bohemky a hodně Prosseca. A nakoupili jsme jídlo na 3 dny, prootže v Česku je 25. a 26. prosince státní svátek. Takže je volno a všechny obchody jsou zavřené.

24. prosince byl Štědrý den. To je den, kdy slavíme Vánoce. A my, já, můj partner a samozřejmě náš kocour jsme slavili Vánoce mimo Brno v airbnb. To byl super nápad. Byli jsme jenom dva, takže to nebyl problém.

A 24. prosince jsme ráno šli na procházku. A večer k večeři… nejdřív jsme připravili aperitif a předkrm, protože můj partner je Francouz. Takže jsme otevřeli láhev Bohemky a k tomu jsme si připravilo des toast au saumon fumé. To jsou… tousty… nebo lososové minitousty. Ve Francii v rodině mého partnera se dárky otvírají během aperitivu a předkrmu. Takže my jsme otevřeli dárky taky během aperitivu a předkrmu. A já jsem dostala super dárek. Dostala jsem puzzle escape game. Nevím, jestli znáš nebo jsi zkoušel/a puzzle escape game. První část, puzzle, byla super. Byla jednoduchá, moc mě bavila. Druhá část, escape game nebo česky úniková hra nebo únikovka… druhá část, únikovka byla… je nedokončená. Není hotová. Takže puzzle máme v krabici a musíme dokončit druhou část – únikovku. No, uvidíme, uvidíme.

No, a k večeři, kterou jsme začali vařit asi v 8 hodin večer, jsme si dali steak se zeleninou – batáty a ještě něco. A jako dezert jsme měli čokoládovou zmrzlinu s červeným vínem. Mňam mňam mňam. Tak to byl náš Štědrý den!

Jinak jsme odpočívali, poslouchali jsme podcasty, poslouchali jsme audio knihy, protože k Vánocům jsem od kamaráda dostala předplatné na Audible. Takže teď mám audio knihy a jsem moooc spokojená. Je pravda, že hodně poslouchám podcasty a teď můžu navíc poslouchat audio knihy. To je… moc se mi tento dárek líbí.

No, a jinak jsme chodili na procházky, jak jsem říkala, cvičila jsem jógu, kreslila jsem křídou (pastel). Takže jsem kreslila křídou. A to byl… to byla fakt perfektní dovolená.

Ale to byla jenom první část dovolené. Protože druhá část byla u mých rodičů. 26. (27.) prosince jsme odjeli z airbnb k mým rodičům. Měla jsem skvělý zážitek s dálniční známkou. Znáš… nebo víš, co je to dálniční známka? Když chceš  v Ćesku jet po dálnici, potřebuješ dálniční známku. Bylo 26. prosince a od 1. ledna 2021 je v Česku elektronický systém na dálniční znmky. Takže na pumpě / na benzínce už neměli dálniční známky, protože nekupovali nové dálniční známky. A současně nemohla jsem koupit online dálniční známky, protože systém fungoval až od 1. ledna. Takže jsme hodinu zkoušeli najít benzínu, která ještě prodává dálniční známky. Volala jsem na policii, volala jsem na dálniční policii, volala jsem na firmu, která prodává dálniční známky. Ne, ne ne,… “Musíte mít dálniční známku!” Já říkám: “Já ji nemůžu koupit!” A policie říká: “Nesmíte na dálnici!” … nevím, nemám co říct. Nemám komentář. Naštěstí jsme na konec dálniční známku koupili a mohli jsme jet z airbnb k mým rodičům.

U mých rodičů jsme zůstali 4 dny od 26. do 30. prosince. 27. prosince jsme slavili 2. Štědrý den. Slavili jsme Štědrý den s mými rodiči (s maminkou, s tatínkem), s mým bratrem a jeho rodinou. Večeře nebyla v 8 večer. Večeře byla v 5 odpoledne, protože moje neteř Ema – to je dcera mého bratra – je miminko. A Ema potřebovala jít se koupat a potřebovala jít spát. Takže naše večeře na Vánoce číslo 2 byla v 5 hodin. A jak jsem říkala v posledním podcastu Jak slowczech slaví Vánoce – v naší rodině dárky rozdává nemladší člen rodiny. Takže 27. prosince dárky rozdávala Ema. Byl to dlouhý večer, ale byl skvělý. Byl to báječný Štědrý večer. Mooooc moc moc moc se mi líbil. Jsem ráda, že jsem mohla strávit Štědrý den se svojí rodinou.

No ,a… co jsme dělali? Bylo hezky. Každý den jsme chodili s Emou na procházky. Poslouchala jsem podcasty, diskutovali jsme, jedli jsme, pili jsme dobré víno a Prosecco samozřejmě. A po dlouhé době jsem viděla re… televizi. Po dlouhé době jsem viděla televizi. Po dlouhé době jsem viděla reklamy. Wow! Doma televizi nemáme. A vždy, když vidím televizi, nemůžu odejít. Televize je jako magnet. To je hrůza!

No, a potom 30. prosince jsme jeli zpátky do Brna. A začali jsme balit naše věci. Začali jsme balit všechno, co máme tady v bytě, i nábytek. Protože se stěhujeme. Stěhujeme se z bytu do domu. Stěhujeme se do našeho domu, protože jsme koupili dům. Hurá, mám radost! Koupili jsme dům kousek od Brna, takže teď balíme všechny věci, protože se rychle stěhujeme.

No, a já jsem vůbec nepracovala. Vůbec jsem neotevřela notebook za poslední tři týdny. Za poslední 3 týdny jsem neotevřela e-maily. Až teď poslední dva jsem začala pracovat – trochu, pomalu… Měli jsme mítink se slowczech týmem, měli jsme brainstorming, začali jsme organizovat Instagram, Patreon, skupinové lekce, challenge, nové kurzy, více kvalitního obsahu/contentu, taky eventy v Brně a v Praze, a online eventy samozřejmě… A doufám, že 1. února začne první oficiální grammar challenge A1/A2. Takže, těš se! Bude to jízda!

7 Comments

 1. To se mi líbí, A hlavně že bylo to improvizace, Těším se na další improvizace episodu

  1. Taher,
   díky díky ti 🙂
   Mě taky improvizace baví, je to sranda 🙂 A ráda mluvím pomalu a jednoduše :-))
   Doufám, že brzy bude další tanec, to je taky jedna velká improvizace!
   Eliška

 2. Ahoj Eliško,

  Děkuji moc za článek! Tvoje cile zní skvěle!! Těším se!

 3. Děkuji vám Eližka, co je hezky dovolena! 2020 byl to fakt zajímavy rok… To je tvoi dítě v obraz o město? Snažím učít moje děti Čeština, ale nejsem moc dobře, ha ha!

  1. Ahoj James,
   Ano, souhlasím, že 2020 byl fajn zajímavý rok 🙂 Moje neteř se jmenuje Ema. Je moc šikovná 🙂

   Neboj, tvoje čeština bude lepší a lepší!
   Eliška

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.