(173*) Jak vypadá nová kancelář slowczech?

Ahoj, jak to jde v práci? Kde teď pracuješ? Pracuješ doma nebo v práci v kanceláři? Nebo máš kancelář doma? Dneska pro tebe mám trochu pracovní epizodu 🙂 Ale nejdřív slova, která za chvíli uslyšíš. Co znamená “PROSTOR” = místo, space, například velký nebo malý prostor, prostor, který má 20 metrů čtverečních.

ROZHODLA JSEM SE = udělala jsem rozhodnutí, I made a decision, rozhodla jsem se jít spát, rozhodla jsem se hledat novou práci

PRONAJMOUT SI/PRONAJÍMAT SI = to rent, pronajmout si kancelář, pronajmout si byt, pronajmout si dům

TABULE = whiteboard, velká bílá tabule, velká skleněná tabula

VEŠKERÉ VYBAVENÍ = all the necessary equipment, například vybavení fotografa je foťák a baterky do foťáku

SEZNÁMIT SE OSOBNĚ = make acquaintance, meet for the first time in person

SOUČASNĚ = at the same time, simultaneously, můžu současně číst knihu a pít kafe

Ale teď zpátky k naší epizodě.

Když pracuješ doma, je dobré mít speciální místo na práci. Domácí kancelář se jmenuje pracovna. Já mám doma pracovnu. Ale pracovat 50 hodin týdně doma a bydlet doma je opravdu fuška. To je těžké. To je fuška! Ufff! A tak jsem se 5 měsíců zpátky rozhodla, že chci kancelář mimo domov. To znamená, že jsem si řekla: oukej, potřebuju místo na práci, které není doma. A tak jsem se rozhodla si pronajmout kancelář v centru Brna. A teď si pronajímám vlastní SlowCZECH kancelář, to znamená, že platím nájem, platím peníze každý měsíc a mám místo na práci.

Musím říct, že je to o 1000% lepší, haha. Je to o hodně lepší. Je pravda, že teď je to jenom malý prostor, který má 20m2 (dvacet metrů čtverečních). Ale postupně, krok za krokem, to bude větší a větší a větší prostor. A pozor, není to jenom kancelář. Je to také místo, kde studenti můžou mít lekce s lektorem nebo s lektorkou. Podle mě je tady nejkrásnější tabule v celé České republice. Podívej se na fotky na webu SlowCZECH. Je to skleněná tabule s logem SlowCZECH. Móc krásný! A je to také místo, kam můžou přijít lektoři nebo přátelé nebo studenti nebo známí… na kafe, na víno nebo jenom na pokec. Moje kancelář má krásný, příjemný a velký balkón. Moc dobře se mi tam pracuje. Dobře se mi tam soustředí. Deep work a flow nejsou žádný problém. Ráda tady pracuju na projektu SlowCZECH.

Postupně tady také bude nahrávací studio. To je místo, kde můžu nahrávat podcast nebo videa na YouTube, protože tady budu mít veškeré vybavení. Budu tady mít kameru, foťák, dva mikrofony a celý prostor bude adaptovaný na nahrávání. A hlavně – to všechno nebude jenom pro mě. Další lektoři nebo lidé, kteří chcou/chtějí také dělat videa a audia, můžou přijít a používat vybavení SlowCZECH.

A co všechno tady je? Určitě se mrkni/Určitě se podívej na web SlowCZECH, kam jsem přidala hezkou fotogalerii. Říkala jsem, že v kanceláři je nejkrásnější skleněná tabule v celé České republice, jsou tady  taky barevné stoly a barevné židle. Každá židle má jinou barvu, hehe. Taky tu mám větrák (neboli ventilátor) a velký kávovar. Potom tady mám skleničky na víno a na pivo, vývrtku a otvírák na pivo, haha, potom samozřejmě ledničku a uvnitř důležité nápoje, hehe. Mám tady tiskárnu, tužky, papíry, materiály pro studium, projektor a druhý počítač. A potom „relax corner“ neboli odpočívací roh, kde jsou dvě pohodlná křesla s malým barevným stolkem.  Když nechceš studovat u velkého stolu, můžeš sedět v “relax corner” a jenom se dívat na ostatní, haha. Pasivní studium je taky zajímavé, co myslíš?

A teď, pozor, nastraž uši! To znamená “be open-eared”, dobře poslouchej. Nastraž uši! Organizujeme OSOO /to je docela vtipný akronym, ne?/ . Co je to OSOO? To je Official SlowCZECH Office Opening. Chceme tě potkat. Chceme se s tebou seznámit osobně. Jestli jsi v Brně, přijď v pátek 4. září. Kancelář leží v centru Brna, na zastávce Körnerova. Můžeš přijít, jak máš čas. Kdykoli od 16:00 do 23:00. Můžeš přijít na hodinu, na dvě hodiny, na celý večer nebo jenom na 5 minut. Jak chceš. Bude káva, bude víno, bude pivo, bude nějaká mňamka = tedy bude nějaká dobrota = bude nějaké dobré jídlo ve formě bufetu. A taky budou hry, aktivity, legrace. Už se fakt moc těším.

Ještě nemáme jméno pro nové místo SlowCZECH. Přemýšleli jsme například nad jménem “SlowCZECH hub”, ale to není perfektní. To nezní dobře. Nemáš nápad? Nevíš, jak se může jmenovat nová kancelář a současně místo pro setkávání studentů a současně místo pro setkávání lektorů a současně místo pro všechny fajn lidi? Jestli máš nápad, napiš na www.slowczech.com do komentáře pod tuto epizodu nebo na Facebook nebo YouTube nebo napiš e-mailem. Díky za pomoc, díky za feedback, díky za komenty, díky za podporu! Jsi skvělý fanoušek 😉 Doufám, že se uvidíme 4. září mezi 16:00 a 23:00, čau!

One comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.