(171*) Opakovat, opakovat, opakovat: Audio training in stories

Nazdar, jak to jde? Jak se daří? Jak se máš? Dneska nemluvím anglicky. Dneska mluvím jenom česky. Proč? Protože je lepší poslouchat jenom češtinu. Je lepší neposlouchat angličtinu. A jak víš, je lepší poslouchat pomalou češtinu. Proto mluvím pomalu a jenom česky 🙂

A co pro tebe dneska mám? Dneska pro tebe mám opakování. Mám pro tebe malé “repete”. Proč? Protože opakování je důležité = opakování je to hlavní. Když se něco učíme, musíme opakovat. Opakovat a opakovat a opakovat, hehe. Takže, už znáš a už jsi slyšel(a) 3 audio tréninky. Tyto 3 tréninky jsou čísla 159, 163 a 169. Dnes spolu  (to znamená já a ty) posloucháme tyto 3 audio tréninky ještě jednou. Dnes spolu trénujeme češtinu. To je fajn, ne? Tak, jdeme na to!

(1) Dnes je pátek. Pátek je fakt super den! V pátek nikdy nepracuju. Většinou vstávám kolem sedmé. Potom si dělám kafe. Dělám si fakt velké kafe, protože miluju kafe! A co většinou dělám v pátek? V pátek většinou odpočívám. Co myslíš, jak odpočívám? Někdy sedím na balkóně a poslouchám podcasty. Někdy jdu běhat. Někdy jdu plavat. Často si taky čtu. Zrovna čtu moc zajímavou knihu. Opravdu ! Je to fakt supr kniha! Občas skládám puzzle. Zrovna skládám těžké puzzle. Na obrázku je nějaké americké město. Občas taky chodím na procházku. Bydlím nedaleko lesa. A tak chodím do lesa. Dnes ale do lesa nepůjdu. Proč? Protože dneska prší! Dneska je ošklivo.

(2) Rád chodíš do restaurace? A chodíš často do restaurace? Já ráda chodím do restaurace, ale nechodím tam moc často. Většinou na oběd s přáteli, tak dvakrát až třikrát za měsíc. Když jdu do restaurace, dám si něco dobrého. Moc mi chutná vegetariánské jídlo. Taky mi moc chutnají ryby. Nejradši mám tresku nebo lososa. Ale v Česku si dávám rybu málokdy. A k pití? Samozřejmě, že miluju víno. Jak červené, tak bílé. Mám jednu oblíbenou restauraci. Je v centru Brna a jmenuje se Spolek. Mají tam výborná polední meníčka. Ale hlavně tam nehraje žádná hudbaTo se mi moc líbí.

(3) Minulý týden jsem byla v Praze. Viděla jsem kamarádku Monču a její rodinu. Monča žije v Praze už několik let. Má tříletého kluka Teodora. Teodor pořád někde běhá! Je to dost aktivní dítě. S Mončou jsme byli na kafi a na zmrzlině. Já jsem měla čokoládovou zmrzlinu a Monča měla melounovou zmrzlinu. Mňam! Taky jsme byli na Karlově mostě, potom jsme šli na víno a večer jsme se rozloučili. Monča šla domů a já jsem šla na vlak. Jela jsem vlakem zpátky do Brna. Je pravda, že Praha je fakt krásná. Mám moc ráda Prahu. A navíc mám v Praze spoustu kamarádů a část rodiny.  Ale raději mám Brno. A co ty? Máš raději Prahu nebo Brno?

A to je konec, to je všechno. Líbí se ti audio trénink? Co se ti líbí? Pomáhá Ti SlowCZECH? Jestli ti SlowCZECH pomáhá lépe mluvit česky a lépe rozumět Čechům, jsem moc ráda. A jestli chceš, můžeš mi koupit virtuální kávu na tipeee.com/slowczech. To budu taky moc ráda. 

Eliška

4 Comments

    1. Hehe, ano ano, opakování je matka moudrosti! 🙂
      Otherwise its very very hard to learn new things. I would say – impossible!
      Eliška

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.