(168*) Low beginners: 8 different Czech voices

Ahoj, jak se máš? Dnes pro tebe mám další super epizodu!
***
Nová youtube série “Tips & Tricks
kafe za jedno euro tipeee.com/SlowCZECH
***

1. ELIŠKA

Ahoj, já jsem Eliška. Jsem Češka a bydlím v Brně. Bydlím v Brně už skoro 2 roky. Bydlím v hezkém bytě asi 10 minut od centra. Nemám děti, nemám psa, nemám rybičky, nemám křečka, ale mám kočku. Jmenuje se Crevette (nebo česky Kreveťák) a jsou mu 2 roky.

Jak vypadám? Mám dlouhé blond vlasy a zelené oči. Nejsem ani tlustá ani hubená. Jsem taková normální. Jsem taky docela vysoká. Měřím 171 centimetrů. Ráda sportuju, ráda chodím ven s přáteli a ráda se učím nové věci – například teď se učím arabsky.

2. MÍŠA

Ahoj, já jsem Míša. Jsem Češka a bydlím v Adamově kousek od Brna. Bydlím v Adamově celý život. Bydlím v centru v hezkém bytě. Nemám psa, nemám rybičky, ale mám morče – jmenuje se Kira.  Jsou jí tři roky. Taky mám mám kočku – jmenuje se Ajťák a jsou mu taky tři roky. Také mám dva ptáčky – andulku a korelu.

Jak vypadám? Mám dlouhé blond vlasy a zelené oči. Nejsem tlustá, jsem docela hubená. Jsem taky docela vysoká. Měřím 170 centimetrů. Ráda sportuju, ráda chodím ven s přáteli a ráda se učím nové věci – například teď se učím francouzsky.

3. ZDENĚK

Ahoj, já jsem Zdeněk. Jsem Čech a bydlím v Poděbradech. Bydlím v Poděbradech už asi 17 let. Bydlím ve starém, ale fajn domě asi 15 minut od centra. Nemám psa, nemám rybičky, nemám křečka a nemám ani kočku. Ale mám pavouka. Jmenuje se Ferda a je mu jeden rok.

Jak vypadám? Mám krátké hnědé vlasy a modré oči. Nejsem ani tlustý ani hubený. Mám atletickou postavu. Jsem taky docela vysoký. Měřím 185 centimetrů. Rád poslouchám a také nahrávám podcasty, rád chodím ven s přáteli a rád se učím nové věci – například teď se učím, jak nahrávat videa a dávat je na YouTube.

4. PETR

Ahoj, já jsem Petr. Jsem Čech a bydlím v Brně. Bydlím v Brně už 5 let. Bydlím v hezkém bytě asi 10 minut od centra. Nemám psa, nemám rybičky, nemám křečka.

Jak vypadám? Mám středně dlouhé vlasy a hnědé oči. Nejsem ani tlustý ani hubený. Jsem takový normální. Jsem taky docela vysoký. Měřím 188 centimetrů. Rád pracuju s dětma, rád chodím ven s přáteli a rád se učím nové věci – například teď se učím stavět dům.

5. GHÁZÍ

Ahoj, já jsem Ghází. Jsem Tunisan a bydlím v Brně. Bydlím v Brně už 4 roky. Bydlím v hezkém bytě asi 10 minut od centra. Nemám psa, ale mám jednu rybičku. Jmenuje se Wasserman a jsou jí 3 roky.

Jak vypadám? Mám krátké hnědé vlasy a hnědé oči. Nejsem ani tlustý ani vysoký. Měřím 168 centimetrů. Rád čtu a běhám, rád chodím ven s přáteli a rád se učím nové věci – například teď se učím rusky. A děkuju.

6. MONIKA

Ahoj, já jsem Monika. Jsem Češka a bydlím v Praze. Bydlím v Praze už asi 8 let. Bydlím v hezkém bytě asi 20 minut od centra. Nemám psa, nemám rybičky, nemám křečka, nemám kočku. Mám syna. Jmenuje se Teodor a jsou mu tři roky.

Jak vypadám? Mám dlouhé blond vlasy a zelené oči. Nejsem tlustá, jsem docela hubená. Jsem taky docela vysoká. Měřím 175 centimetrů. Ráda sportuju, ráda chodím ven s přáteli a ráda se učím nové věci – například teď se učím novou deskovou hru.

7. JAKUB

Ahoj, já jsem Jakub. Jsem Čech a bydlím v Brně. Bydlím v Brně už asi 10 let. Bydlím v hezkém bytě asi 20 minut od centra. Nemám psa, nemám rybičky, nemám křečka, nemám kočku. Mám dceru. Jmenuje se Ema a je jí jeden rok.

Jak vypadám? Mám dlouhé blond vlasy a zelené oči. Nejsem tlustý, jsem docela hubený. Jsem taky docela vysoký. Měřím 185 centimetrů. Rád čtu zprávy na internetu, rád chodím ven s přáteli a rád se učím nové věci – například teď se učím vstávat před šestou ráno.

8. ADÉLKA 

A teď, speciální host. Mám tu i dětský hlas ( = je to dítě). A teď mluví neteř mojí kamarádky.

Ahoj, jmenuji se Adéla a je mi 14 let. Jsem Češka a bydlím v Pardubicích. Bydlím v Pardubicích už od narození. Mám psa, křečka a andulku. Pes se jmenuje Micky, křeček se jmenuje Joey a andulka se jmenuje Pepa.

Jak vypadám? Mám dlouhé hnědé vlasy a hnědé oči. Nejsem tlustá ani hubená. Mám sportovní postavu. Měřím 157 cm, ráda sportuji, dělám judo a chodím běhat. Chodím na základní školu, kde mám hodně kamarádů. Ráda se učím anglicky a jsem ráda, že ty se učíš česky. Tak ahoj a hodně štěstí!

***

Tak co, rozuměl(a) jsi? Já myslím, že jo! Jestli jsi rozuměl(a), napiš mi do komentáře na slowczech.com nebo napiš mi na facebooku do komentáře, jestli jsi rozuměl(a). Chci to vědět! 

Eliška 🙂

7 Comments

  1. Dobrý den, rozuměl jsem dobře ten podcast. Nebylo tak komplikováné, ale bylo to supr slyšet ruzné Cechové. Děkuju moc za nabídku.
    Měj se hezky a hezky víkend.
    Tom z Německa.

  2. Rozuměla jsem jim! To byl dobrý nápad, poslouchat další hlasy. A naučila jsem se nová slova pro domácí mazličky. Moc děkuju.

  3. Skvělý! Je dobré slyšet více hlasů. Líbí se mi tvuj hlas, ale je to dobrý zážitek z poslechu. Tvůj bratr je zábavný! (teď se učím vstávat před šestou ráno.)

  4. Dobrý den, jsem rozuměl. Můj syn studuje v České republice a rozhodl se naučit se česky. Studuji jeden rok.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.